image3.jpeg

O školce

Mateřská škola Sluníčko je školkou rodinného typu, což znamená, že paní učitelky přistupují k dětem s péčí a láskou tolik potřebnou ke zdravému rozvoji dětské osobnosti.

Spolupráce s rodiči

Velký důraz klademe na spolupráci s rodiči a rodinou našich dětí. Samozřejmostí je vzájemná komunikace, zodpovězení jakýchkoli otázek ze strany rodičů a kladný vztah k řešení individuálních problémů.

Pořádáme odpoledne věnované tvoření dětí s rodiči či jinými rodinnými příslušníky (vánoční a velikonoční dílny, tvorba zahrádky...).

 

image4.jpeg

Samozřejmostí jsou besídky, např.: vánoční, ke Dni matek... .

Jako zajímavost máme akci čtení otců, kdy mají tatínci možnost přečíst dětem před odpoledním odpočinkem pohádku dle jejich výběru. Tato akce se nám úspěšně opakuje jednou za měsíc. 

Náš Tým

 
image6.jpeg

Eliška Vavrušková

Ředitelka MŠ

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Krnově, obor Učitelství pro mateřské školy a dále pak Studium pro ředitele škol a školských zařízení. Má dlouholetou praxi jako učitelka mateřské školy a posledních pět let pracovala jako ředitelka firemní mateřské školy Akademie věd ČR v Praze.

Jejím velkým zájmem je cestování, design, turistika a ve volných chvílích ráda čte zajímavé knihy.

Mgr. Lenka Tomášová

Učitelka

Vystudovala Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity.  Už od střední školy docházela pomáhat k dětem se speciálními potřebami. V mládí hodně cestovala a žila v zahraničí. Věnovala se lektorování Baby English a práce s malými dětmi byla tedy jasná volba. 

 

Dnes je maminkou tří dětí, která miluje přírodu, zvířata, svou práci, kdy s dětmi ráda zapojuje do běžného chodu dne angličtinu. Baví ji tvořivé činnosti a hlavně ať je legrace a děti mají úsměv na tváři.

Bc. Lucie Janečková

Učitelka

Vystudovala obor dějiny umění na Ostravské univerzitě. V průběhu studia působila jako lektorka pro předškolní děti ve Velkém Světě Techniky v Ostravě. Po studiu absolvovala kurz asistenta pedagoga a pracovala s dítětem s aspergerovým syndromem. V rámci tohoto působení ji děti přirostly k srdci a rozhodla se začít studovat obor předškolní a mimoškolní pedagogika v  Ostravě, kde studuje druhým rokem.

Ve volném čase ráda navštěvuje architektonické památky, galerie a ostatní místa s kulturním vyžitím. Ve volných chvílích tráví čas ručními pracemi, nebo jízdou na kolečkových bruslích.

Lucie Srncová

Asistentka pedagoga

..

Pšenčíková Anna

Provozní

nebo-li „teta Anička“. Je pravou i levou rukou mateřské školy. Díky ní to tady vždy krásně voní a zeje čistotou. Také připravuje jídlo s láskou, protože láska prochází žaludkem a děti u ní mají vždy náruč otevřenou.

Její velkou vášní jsou starožitné panenky, které restauruje a dává jim nový život.

Zastupující tým

učitelka Kovářová Miroslava

Eliška Michalíková

Co o nás říkají rodiče žáků

"Velmi si cením citlivého přístupu učitelek i ředitelky. Děti tam jsou opravdu šťastné a spokojené a to je nejlepší vizitka “

Ester