top of page
Masopust.jpeg

O školce

Mateřská škola Sluníčko je školkou rodinného typu, což znamená, že paní učitelky přistupují k dětem s péčí a láskou tolik potřebnou ke zdravému rozvoji dětské osobnosti.

Spolupráce s rodiči

Velký důraz klademe na spolupráci s rodiči a rodinou našich dětí. Samozřejmostí je vzájemná komunikace, zodpovězení jakýchkoli otázek ze strany rodičů a kladný vztah k řešení individuálních problémů.

Pořádáme odpoledne věnované tvoření dětí s rodiči či jinými rodinnými příslušníky (vánoční a velikonoční dílny, tvorba zahrádky...).

 

image4.jpeg

Samozřejmostí jsou besídky, např.: vánoční, ke Dni matek... .

V rámci mezigeneračního setkávání spolupracujeme s obecně prospěšnou společností Mezi nami, která podporuje pravidelné setkávání všech generací. V projektu “Přečti” naši mateřskou školu pravidelně navštěvuje čtecí babička, která si s dětmi povídá a čte jim pohádky před spaním.

Náš Tým

Náš tým
image6.jpeg
Eliška 1.jpg

Eliška Vavrušková

Ředitelka MŠ

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Krnově, obor Učitelství pro mateřské školy a dále pak Studium pro ředitele škol a školských zařízení. Má dlouholetou praxi jako učitelka mateřské školy a posledních pět let pracovala jako ředitelka firemní mateřské školy Akademie věd ČR v Praze.

Jejím velkým zájmem je cestování, design, turistika a ve volných chvílích ráda čte zajímavé knihy.

Michaela Krečmerová

Učitelka

 

Vystudovala střední školu v oboru cestovního ruchu. O prázdninách pracovala na dětských táborech a práce s dětmi se jí natolik zalíbila, že se rozhodla doplnit své vzdělání v oboru pedagogiky.

 

Vystudovala tedy VOŠ Ahol obor předškolní a mimoškolní pedagogika a začala se této práci věnovat na 100%.

Ve volném čase ráda cestuje, maluje, zajímá se o vesmír a záhady.

Bc. Lucie Janečková

Učitelka

Vystudovala obor dějiny umění na Ostravské univerzitě. V průběhu studia působila jako lektorka pro předškolní děti ve Velkém Světě Techniky v Ostravě. Po studiu absolvovala kurz asistenta pedagoga a pracovala s dítětem s aspergerovým syndromem. V rámci tohoto působení ji děti přirostly k srdci a rozhodla se začít studovat obor předškolní a mimoškolní pedagogika v  Ostravě, kde studuje druhým rokem.

Ve volném čase ráda navštěvuje architektonické památky, galerie a ostatní místa s kulturním vyžitím. Ve volných chvílích tráví čas ručními pracemi, nebo jízdou na kolečkových bruslích.

613881B8-2151-45D2-A9ED-22C227E8743E (002).jpeg
Lucka 2.jpg

Lucie Srncová, DiS

Asistentka pedagoga

Vystudovala obor cestovní ruch VOŠ Ostrava. Po studiu nastoupila na pozici fitness manager, kde působila 3 roky. Práce ji bavila a naplňovala, ale když se stala maminkou uvědomila si, že její cesta vede jiným směrem. Během mateřské dovolené se začala vzdělávat v oboru masérství, jógy a tradiční čínské medicíny.

 

Po skončení mateřské dovolené si udělala kurz Asistent pedagoga, kterým si splnila svůj dětský sen. Dnes je maminkou dvou kluků, miluje přírodu, hory a úsměv. Ve volném čase se věnuje masážím a vede lekce jógy.

Ester Ak

Asistentka pedagoga

Maminka sedmiletého syna s poruchou autistického spektra. Na základě jeho diagnózy se rozhodla absolvovat kurz asistenta pedagoga a pomáhat i dalším znevýhodněným dětem. Práce s dětmi ji baví a naplňuje a proto se chce v tomto odvětví dále vzdělávat.

 

Ve svém volném čase háčkuje, tvoří, zajímá se o astrologii nebo si přečte dobrou knížku. Je empatická, trpělivá a starostlivá.

Veronika Vlčková

Provozní

Vystudovala obor Obchodni Akademie, po střední  škole 5 let žila v USA, kde byla její práce starat se o děti a domácnosti. Z toho také pramení její láska k dětem a nové nápady, jak jim udělat pobyt ve školce zábavnější. Ráda by se zasloužila o to, aby dětem ve školce chutnalo a strava pro ně byla pestřejší a pobyt v MŠ příjemnější.

 

Je maminkou 3 letého chlapečka ve svém volném čase ráda cestuje, cvičí, vaří a věnuje se zdravému životnímu stylu.

Lucie 1.jpg
Ester 2.jpg
IMG_0253.jpeg

Zastupující tým

učitelka Kovářová Miroslava

Eliška Michalíková

Co o nás říkají rodiče žáků

"Velmi si cením citlivého přístupu učitelek i ředitelky. Děti tam jsou opravdu šťastné a spokojené a to je nejlepší vizitka “

Ester

bottom of page