top of page
Masopust.jpeg

O školce

Mateřská škola Sluníčko je školkou rodinného typu, což znamená, že paní učitelky přistupují k dětem s péčí a láskou tolik potřebnou ke zdravému rozvoji dětské osobnosti.

Spolupráce s rodiči

Velký důraz klademe na spolupráci s rodiči a rodinou našich dětí. Samozřejmostí je vzájemná komunikace, zodpovězení jakýchkoli otázek ze strany rodičů a kladný vztah k řešení individuálních problémů.

Pořádáme odpoledne věnované tvoření dětí s rodiči či jinými rodinnými příslušníky (vánoční a velikonoční dílny, tvorba zahrádky...).

Každý 1.pátek v měsíci pořádáme snídani s dětmi a rodiči v podobě rautu. Společně s dětmi se mohou rodiče ráno nasnídat a ochutnat stravu školní jídelny, případně mohou přinést i domácí sladké či slané produkty

 

image4.jpeg

Samozřejmostí jsou besídky, např.: vánoční, ke Dni matek... .

V rámci mezigeneračního setkávání spolupracujeme s obecně prospěšnou společností Mezi nami, která podporuje pravidelné setkávání všech generací. V projektu “Přečti” naši mateřskou školu pravidelně navštěvuje čtecí babička, která si s dětmi povídá a čte jim pohádky před spaním.

Náš Tým

Náš tým
image6.jpeg
Eliška 1.jpg

Eliška Vavrušková

Ředitelka MŠ

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Krnově, obor Učitelství pro mateřské školy a dále pak Studium pro ředitele škol a školských zařízení. Má dlouholetou praxi jako učitelka mateřské školy a než ji životní cesta zavedla do Ostravy, několik let úspěšně vedla firemní mateřskou školu Akademie věd ČR v Praze.

 

Děti bere jako sobě rovné, jen s menšími zkušenostmi a s méně informacemi. Zastává respektující výchovu a věří, že i s nejmenšími dětmi se lze na všem domluvit. Věří v pozitivní motivaci a v přirozenou autoritu, která není podmíněna strachem z trestu. Jejím velkým zájmem je cestování, design, turistika a ve volných chvílích si ráda čte.

Michaela Krečmerová

Učitelka

 

Vystudovala střední školu v oboru cestovního ruchu. O prázdninách pracovala na dětských táborech a práce s dětmi se jí natolik zalíbila, že se rozhodla doplnit své vzdělání v oboru pedagogiky.

 

Vystudovala tedy VOŠ Ahol obor předškolní a mimoškolní pedagogika a začala se této práci věnovat na 100%.

Ve volném čase ráda cestuje, maluje, zajímá se o vesmír a záhady.

Bc. Lucie Janečková

Učitelka

Vystudovala obor dějiny umění na Ostravské univerzitě. V průběhu studia působila jako lektorka pro předškolní děti ve Velkém Světě Techniky v Ostravě. Po studiu absolvovala kurz asistenta pedagoga a pracovala s dítětem s aspergerovým syndromem. V rámci tohoto působení ji děti přirostly k srdci a rozhodla se začít studovat obor předškolní a mimoškolní pedagogika v  Ostravě, kde studuje druhým rokem.

Ve volném čase ráda navštěvuje architektonické památky, galerie a ostatní místa s kulturním vyžitím. Ve volných chvílích tráví čas ručními pracemi, nebo jízdou na kolečkových bruslích.

613881B8-2151-45D2-A9ED-22C227E8743E (002).jpeg
Lucka 2.jpg

Lucie Srncová, DiS

Asistentka pedagoga

Vystudovala obor cestovní ruch VOŠ Ostrava. Po studiu nastoupila na pozici fitness manager, kde působila 3 roky. Práce ji bavila a naplňovala, ale když se stala maminkou uvědomila si, že její cesta vede jiným směrem. Během mateřské dovolené se začala vzdělávat v oboru masérství, jógy a tradiční čínské medicíny.

 

Po skončení mateřské dovolené si udělala kurz Asistent pedagoga, kterým si splnila svůj dětský sen. Dnes je maminkou dvou kluků, miluje přírodu, hory a úsměv. Ve volném čase se věnuje masážím a vede lekce jógy.

Lucie 1.jpg

Hana Nawrath

Asistentka pedagoga

Vystudovala obor ekonomické lyceum v Uherském Hradišti. Rodnou jižní Moravu opustila a zamířila do Ostravy, kde studovala obor němčina ve sféře podnikání na OSU. Během svého volného času se věnovala hlídání dětí, proto postupně změnila své zaměření a absolvovala kurz Asistenta pedagoga, aby se mohla vzdělávat v tom, co ji baví a přispět v oblasti pedagogiky a výchovy dětí. 

 

Ráda poslouchá hudbu z gramofonu, chodí na procházky, čte literaturu zaměřenou na osobní rozvoj a psychohygienu a užívá si chvíle ticha u šálku kávy. 

ap

Veronika Vlčková

Provozní

Vystudovala obor Obchodni Akademie, po střední  škole 5 let žila v USA, kde byla její práce starat se o děti a domácnosti. Z toho také pramení její láska k dětem a nové nápady, jak jim udělat pobyt ve školce zábavnější. Ráda by se zasloužila o to, aby dětem ve školce chutnalo a strava pro ně byla pestřejší a pobyt v MŠ příjemnější.

 

Je maminkou 3 letého chlapečka ve svém volném čase ráda cestuje, cvičí, vaří a věnuje se zdravému životnímu stylu.

IMG_0253.jpeg

Co o nás říkají rodiče žáků

"Velmi si cením citlivého přístupu učitelek i ředitelky. Děti tam jsou opravdu šťastné a spokojené a to je nejlepší vizitka “

Ester

bottom of page